Ismert Rokonok: Christopher Summers (Kalz, apja, elhunyt), Katherine Anne Summers (anyja, elhunyt), Alex Summers (Plazma, testvre),
Jean Grey (msodik felesge, elhunyt),
Tartozsa: X men
Kpessgei: Szembl pusztt erej opti-sugarakat bocst ki.
Megalkottk: Stan Lee s Jack Kirby
Filmek amikben szerepel: Xmen 1,2,3, Xmen origins: Wolverine
Ismertet: Kklopsz mutns, az eredeti X-Men csapatnak egyik alapttagja s vezetje. Ha kinyitja szemt, pusztt erej, gynevezett „opti-sugarak” radnak belle. Scott egy gyermekkori agysrlse miatt kptelen meglltani ezeket a sugarakat, sem pedig erejket befolysolni, gy a sugrzs folyamatosan ramlik szembl. Kklopsznak emiatt llandan klnleges rubinkvarc szemveget kell hordania, mely eddig ismeretlen okokbl, de kpes ellenllni a sugaraknak. 2006-ban az IGN.com 25-s sikerlistjn Kklopszot vlasztotta az X-Men csapatnak elmlt 40 vben feltnt legjobb tagjnak. A szereplk ragsorolsnl figyelembe vettk a szereplk szemlyisgt, hogy mennyire illeszkednek az „X-Men-univerzumba”, valamint, hogy mennyire maradtak hek a csapat megalaptjnak, Xavier professzornak lmhoz.
Kpregnyben:
Scott Summers, Christopher Summers kt fia kzl az idsebb. Apja az amerikai lgier rnagya, bereplpilta, anyja Katherine Anne. Mg Scott kora gyermekkorban trtnt, hogy a csald hazafel tartott a nyaralsbl a csaldf vezette kis magnreplgpkn. Gpk sszetallkozott a fldnkvli Sir Birodalom felderthajjval, amely lngba bortotta a fbl kszlt kis replgpet. Katherine Anne az egyetlen felhasznlhat ejternyvel kidobta az g replgpbl Scottot s Alexet; gy a kt fi, szleikkel ellenttben nem esett Sir fogsgba. (Scott s Alex egszen felnttkorukig gy tudta, hogy a szleik meghaltak a balset sorn, m aztn tallkoztak apjukkal, aki a Csillagjrk kztt Kalz nven lett ismert.)
A kt fi a fldetrs kzben szerzett srlsei miatt krhzba, kerlt (a tlterhelt ejterny nem tudta elgg lasstani a zuhansukat). Scott egy vig kmban fekdt, az orvosok agykrosodst llaptottak meg. Sem Scott, sem Alex nem emlkezett a replgpen trtntekre. Kt htig tart krhzi polst kveten Alex rvhzba kerl, majd nem sokkal ezutn rkbe fogadtk. Scott-tal szinte teljesen szem ell vesztettk egymst j nhny vre, csak kevssel azeltt tallkoztak ra, hogy Alex, immr mint Plazma, tudatra bredt mutns kpessgeinek.
Scott egy vig fekdt kmban, majd a krhzbl trtn elbocstsa utn egy gyermekotthonba kerlt a Nebraska llambeli Omahban. Mivel agykrosodsa miatt senki nem fogadta rkbe, Scott az rvahzban maradt egszen tizenves korig. Erre az idre tehetek Scott els fejgrcsei s szempanaszai, ezrt Washingtonba vittk egy szemspecialisthoz. Az orvos gytallta, hogy a rubintkvarcbl kszlt szemveglencse enyhti a fi fejpanaszait. A vizsglatot sorn arra a kvetkeztetsre jutott, hogy Scott mutns, s ezt a felfedezst az FBI-nak is jelentette. Summers egy nagyvrosban volt, mikor mutns anyagcserje elrte a kritikus pontot s a fi akarata ellenre - letben elszr- kibocstott egy optisugarat, ami egy darut tallt el. A hatalmas trgy zuhanni kezdett az alant tolong sokasgra. Scott egy msodik optisugrral megsemmistette a zuhan darut- megmentve ezzel az embereket- m a szemtank ktelen haragra gerjedtek. Scott csak gy tudott megmeneklni, hogy felugrott egy mozg tehervonatra.
A Summersrl szl hrek hatsra nknt vllalt elvonultsgt megtrve Washingtonba rkezett Charles Xavier professzor, s sszekttetsbe lpett az amerikai tikosszolglat gynkvel, Fred Duncan-nel. Az segtsgvel jutott hozz a szemspecialista Scottrl szl jelentshez is. Elhatrozta, hogy megtallja Scottot, s a segtsgre lesz. Scott ekzben- mivel a gyerekotthonba flt visszatrni- egy termszetfeletti kpessgekkel rendelkez mutns bnz, Jack Winters, vagy ms nven Gymnt Jack befolysa al kerlt. Xavier megtallta Summers, kiszabadtotta Winters karmaibl, majd felkrte, hogy legyen els tantvnya Tehetsggondoz Iskoljban, ahol megtanulhatja, hogyan hasznlja fel optimlisan mutns adottsgait (korbban Jean Grey is a professzortl tanult). Scott elfogadta az ajnlatot s a ksbbi csoport vezetje lett (Xavier lland ellenrzse mellett) s a Kklopsz lnevet vlasztotta magnak.
Kpessgrl bvebben:
Kklopsz mutns, aki szembl rubinvrs szn pusztt erej sugarakat l ki. Ennek az energinak az eredet s termszete ismeretlen, annak ellenre, hogy korbban szmos felttelezs ltott napvilgot. Minden valsznsg szerint a Kklopsz ltal kibocstott sugarak erssge egyenes arnyban ll a napsugarak hatsnak kitett idvel. gy aztn megllapthat, hogy Kklopsz anyagcserefolyamataihoz – amelynek sorn az optisugarakat gerjeszti – felhasznlja a napfnyt, st, valsznleg a csillagok fnyt is. Ennek megfelelen olyan megllapts is napvilgot ltott, hogy Kklopsz a napfny elkerlsvel meg tudja gtolni az optisugarak kialakulst. Ismeretlen okbl azonban a napfny hinya hossz tvon Kklopsz fiziolgiai egyenslynak felborulshoz vezet. Egyszer Kklopsz nagy mennyisg elektromos energia felhasznlsval nvelte optisugarainak erssgt, ez azonban klnleges s alighanem egyszeri alkalom volt. A felszvott napenergia, illetleg az optisugrhoz szksges energia trolsnak mdja s krlmnyei ismeretlenek. Kklopszban szletstl fogva megvolt az a kpessg, hogy ellenrzst gyakoroljon az optisugarak felett, az ezrt felels idegplyk megsrltek, amikor a fent emltett replgp-incidens trtnt vele. Azta Kklopsz kptelen megakadlyozni az optisugarak kijutst. gy aztn normlis krlmnyek kztt Kklopsz szembl folyamatosan rad az optienergia, mgpedig olyan intenzitssal, amely elegend egy emberi lny elpuszttshoz. Hogy senkinek ne okozzon bntdst Kklopsz szemveget, illetve specilis szemellenzt visel, amelynek lencsje rubintkvarcl kszlt. A rubintkvarc valami mdon sztszrja az optienergit, amely ezltal rtalmatlan s szrevehetetlen lesz. Kklopsz gy is vissza tudja tartani a sugarat, hogy lehunyja a szemt, m erre csak korltozott ideig – maximum nyolc rn keresztl – kpes. Ez azrt is fontos, mert msklnben nem tudna aludni. Ismeretlen okbl Kklopsz teste immunis az optisugrra, akrcsak az ccse, Plazma ltal kibocstott energiasugarra (br mindkett eltaszthatja – hasonlan egy ts erejhez, teht gy akr meg is srlhet). Az sem teljesen vilgos Kklopsz hogyan lt, br gy tnik ebben semmi nem korltozza. gen ritkn, st az utbbi vekben mr csak el-elvve, de elfordul, hogy Kklopsz optienergiinak tartalkai kimerlnek. Igaz, ilyenkor Kklopsz szinte haladktalanul elkezd j sugarat gerjeszteni, gy aztn az optisugr folyamatos, mg akkor is, ha nha olyan gyenge, hogy nem igazn beszlhetnk pusztt fegyverrl.Szemei segtsgvel Kklopsz szablyozni tudja az optisugr szlessgt. A sugarak magassgt az ellenz llthat nylsa hatrozza meg. A legvkonyabb sugr tmrje msfl mteres tvolsgban krlbell akkora, mint egy ceruz, tolereje pedig mintegy t kilogramm minden ngyzetcentimterre. Az eddig megfigyelt legszlesebb sugr 15 mteres tvolsgban ngyzetmterenknt krlbell ezerktszz kilogramm tolert fejtett ki. A sugr hattvolsga hozzvetlegesen hatszz mter. Kklopsz maximlis erbevetssel kpes hat mter tvolsgrl felbortani egy huszontezer liter befogadkpessg tele tartlykocsit, vagy egy mter tvolsgbl kilyukasztani egy aclrudat.